Představení systému Profis


Co je Profis?

Profis je systém pro vnitřní správu společnosti a řízení vztahů se zákazníky. Co to znamená? V Profisu budete mít veškeré informace, týkající se vašeho podnikání. Od vedení projektů, zakázek, evidence činnosti zaměstnanců, přes organizaci obchodních subjektů až po vedení vztahů se zákazníky.

K čemu vám bude evidování veškeré činnosti v systému? Data můžete dále analyzovat a přizpůsobit se tak zákazníkovým potřebám. Dokumentaci, účetnictví, výkazy, projekty a další budete mít na jednom místě a přístupné odkudkoliv s vysokým stupněm zabezpečení. Strávíte méně času papírováním a budete mít více času na práci.

Konfigurace podle potřeby

Každá společnosti má jiné požadavky. Proto nabízíme systém jako vysoce konfigurovatelný. Umíme upravit či vivinout moduly přesně na míru zákazníka. I když se jedná o složitější proces než je nákup obecného a hotového CRM systému, věřte, že čas věnovaný navíc se vám mnohonásobně vrátí. Naše společnost vyvíjí zakázkové moduly a software s úspěchem již přes 20 let.

Cloudové i desktopové řešení

Naše společnost se rozhodla jít jak cestou desktopové aplikace, tak i aplikací fungující v cloudu. V případě desktopové verze systém poběží u Vás na Vašem serveru. Veškerá data tak budete mít u sebe. Desktopový systém Profis nabízí rozsáhlou funkcionalitu, včetně možnosti dovybavit systém moduly dle přání.

Cloudovým řešením je aplikace eProfis. Ta je schopna běžet samostatně, v případě, že potřebujete jednoduchý, přímočarý systém se základní funkcionalitou CRM, jako je správa kontaktů, zakázek, úkolů a kalendář. Aplikace běží na našem serveru, kam se pomocí webového rozhraní přihlásíte. Toto řešení nevyžaduje z Vaší strany žádné kapacity na údržbu, vše zařídíme za vás. Stačí se přihlásit. EProfis je moderní aplikací, fungující na všech dostupných mobilních zařízeních.

Pro koho je určen?


 • Věnujete hodně času papírování?
 • Potřebujete utřídit dokumentaci a získat přehled nad děním ve firmě?
 • Potřebujete udržet know-how firmy?
 • Hledáte speciální řešení?

Pokud jste na nějakou otázku odpověděli ANO, věříme, že vám můžeme pomoci.

Uplatnění Profisu

Systém Profis najde uplatnění ve všech oblastech podnikání. Ať už pouze částečně nasazen pro řešení dílčího problému, tak i jako kompletní řešení pro vedení společnosti, kdy zastává funkci CRM i ERP systému.

Zvládne zpracovat velké množství dat, proto se skvěle hodí i pro větší podniky, které si přejí systém ušitý na míru. Mezi naše zákazníky patří společnosti zpracovávající tisíce požadavků denně, i menší podniky s řádově desítkami zakázek, které chtěly zefektivnit chod firmy. Především vnitropodnikovou komunikaci, vedení projektů, centralizovat dokumenty a lépe monitorovat potřeby zákazníků.

Jak je Profis vyvinutý?


Profis je modulární systém vyvinutý v jazyce C++. Ve své podstatě jde o základní modul Profisu, zajišťující běžné funkce CRP a ERP systémů, který se dále doplňuje předpřipravenými či nově vyvinutými moduly.

Systém je postavený velmi robustně, aby zvládal velké množství požadavků a bylo možné ho upravit podle zákazníkových potřeb bez zásahů do jádra a způsobení nekozistence.

Naše webová aplikace je pak postavena na technologiích .NET, HTML5, CSS3 a prinicipech Material Designu. Velký důraz byl mimo funkcionality kladen na uživatelské prostředí a design. Aplikace je navržena jako vysoce responzivní, aby bylo možné přistupovat pohodlně z jakéhokoli mobilního zařízení bez potřeby scrolování do strany. Design je přímočarý, jednoduchý s moderními a příjemnými barvami. Věříme, že Vás tato aplikace zaujme.

Moduly pro systém

V čem spočívá velká síla Profisu jsou právě moduly. Nabízíme několik již předpřipravených modulů, které rozšiřují Profis o vybrané funkce. Čím se ale hlavně zabýváme, je vývoj zákaznických modulů. V praxi to funguje tak, že si s Vámi dohodneme schůzku, kde zjistíme Vaše potřeby. Na základě analýzy připraví vývojáři v kontaktu s grafikem návrh, jak by váš modul mohl vypadat a dohodneme podmínky. Následně pak probíhá samotný vývoj.

eProfis

Webová aplikace pro přístup k profisu odkudkoliv. EProfis slouží jak pro přístup zaměstnanců do systémů, tak i pro zákazníky, například pro sledování objednávky či náhledu do katalogu. Jedná se o moderní webovou aplikaci, přístupnou z jakéhokoli desktopového či mobilního zařízení.

eKatalog (e-shop)

On-line katalog zboží, výrobků a služeb na Vašich webových stránkách, upravený do individuální grafiky na přání napojený na přímé zpracování poptávek a objednávek v PROFISu.

Finance

Mezi možnosti modulu patří fakturace, statistiky, evidence bankovních spisů a mnoho dalšího. S modulem Finance budete přesně vědět, na čem jste.

Sklady

Profis Sklady a Katalogy přináší kompletní organizaci skladových položek. Modul vám přinese kompletní přehled o skladových zásobách, zjednoduší inventury a uzávěrky. Nabízí také systém pro definování cen.

Prodejna

Profis prodejna vám přináší propojení podkladen a prodejny s Profisem. Veškerý pohyb zboží a tržby jsou ihned dostupné v Profisu.

Konfigurátor

Náš nový modul konfigurátoru přináší možnost konfigurovat zboží pomocí webového rozhraní eProfis s rozsáhlými možnostmi správy samotné zakázky, nebo konfigurace. Na pozadí běží desktopový systém Profis, který zajišťuje skladový katalog, funkcionalitu konfigurátoru a mnoho dalšího.

Nejčastější scénář nasazování systému

Jak vypadá nejčastější scénář nasazení systému?

 • Nejdříve si s Vámi dohodneme nezávaznou schůzku, na které Vám přiblížíme systém Profis, představíme Vám stručně naši firmu a zjistíme, co přesně byste chtěli systémem řešit, případně Vám sdělíme naše první postřehy. Po této schůzce zpravidla klienti potřebují trochu času pro upřesnění a specifikování svých požadavků.
 • Na druhé schůzce si většinou domluvíme přesnou podobu systému, modulů, rozsah a další náležitosti tak, abychom Vám mohli připravit návrh systému a modulů. Také připravíme nabídku. Zde zpravidla dochází ke kompromisům či naopak přidání funkcionality.
 • Následující částí je již podepsání smlouvy a vývoj modulů/ konfigurace systému. V této části vám poskytneme přístup k testovací verzi systému a sekci s návody jak začít, abyste se seznámili se základem programu.
 • Po dokončení konfigurace/ vývoje a testech řešení instalujeme ve Vaší společnosti. Provedeme osobní zaškolení a případně doladíme drobnosti.
 • Po dokončení práce vám poskytneme online podporu a budeme Vám k dispozici k případným dalších úpravám či požadavkům na rozšíření systému.

Ačkoli se může zdát tato cesta dlouhá, věřte, že to je efektivní způsob, jak systém aplikovat a vyvinout/ nastavit systém a jeho doplňky k Vaší spokojenosti.

Partnerská řešení - Ekonomický systém Pohoda

Řešení spolupracující se systémem POHODA
www.pohoda.cz www.pohodaplus.cz

Partnerské řešení PROFIS-POHODA přináší uživatelům komplexní nástroj pro záznam firemní agendy od poptávek až po účetní závěrky a analýzy. Propojení informačních systémů může být dle požadavků zákazníků realizováno na několika úrovních.

 • Nejjednodušší varianta je synchronizace obchodních subjektů, kde veškeré komunikace, činnosti a potřebné dokumenty u zakázky jsou evidovány v IS PROFIS a finanční údaje jsou pořizovány v IS POHODA na základě podkladů vygenerovaných z IS PROFIS.
 • Další možností je záznam kompletního oběhu zboží a služeb v IS PROFIS a účtování v IS POHODA. V tomto případě vznikají primární doklady (faktury, skladové a pokladní doklady) v IS Profis a jsou elektronicky přenášeny do IS POHODA. Skladové hospodářství lze v tomto případě kompletně evidovat v IS PROFIS a účtovat pouze měsíční závěrky.
 • Třetí způsob nasazení informačních systémů lze umístit mezi první a druhou variantu. Je možné například evidovat veškeré účetní doklady v IS POHODA a v IS PROFIS pouze připravovat doklady, které jsou realizovány až po importu do IS POHODA nebo V IS PROFIS pořizovat jen některé řady faktur a následně je elektronicky exportovat do IS POHODA.

Výhodou společného nasazení informačních systémů je ucelený přehled firemních aktivit úzce propojených na účetní systém. Oficiální doklady a uzávěrky jsou dostupné v IS POHODA a veškeré aktivity vedoucí k těmto dokladům jsou detailně popsány v IS PROFIS. Oba informační systémy běží na společné platformě MS WINDOWS a využívají MS SQL Server.

Výrobcem ekonomického systému POHODA je společnost STORMWARE s.r.o.

Desktopový systém Profis - pronájem


Pro systém Profis poskytujeme více variant zakoupení systému. Zajímavý pro Vás může být pronájem. Aplikaci nainstalujeme u Vás, na Vašem serveru, v požadovaném množství licencí a konfiguraci. V rámci této licence platíte měsíční paušál, který zahrnuje využívání daného počtu licencí, modulů a podpory. Tato varianta je vhodná, pokud nechcete jednorázově investovat za licence.

Desktopový systém Profis - koupě licence


Standartní zakoupení licence dle ceníku, jednorázová platba. Po zakoupení poskytujeme podporu na jeden rok zdarma, následně za 15% z celkové ceny.

Webová aplikace eProfis


Aplikace eProfis může doplňovat systém Profis o webový přístup, nebo běžet samostatně jako jednoduché CRM. V případě samostatného běhu pak funguje jako cloudové řešení, přihlašujete se tedy k aplikaci pomocí přidělených údajů k nám na server. Vaše data u nás budou uložena s vysokou mírou zabezpečení. Platí se měsíční paušál podle licencí. Jedná se o nejjednodušší a ekonomickou variantu.
Výše uvedený popis poskytuje zjednodušený pohled na licence. Pro detailnější informace nás prosím kontaktujte na čísle +420 723 108 499, nebo na e-mailu: obchod@prodos.cz, rádi vám vše přiblížíme.